Abdominoplasti

Ameliyatın amacı nedir?
Abdominoplastinin ana hedefi gebelik veya aşırı kilo verme sonrası karındaki sarkıkların giderilmesi ve bel kıvrımının daha estetik hale getirilmesidir. Karın içi yağlanması fazla olan hastalarda uygun değildir. Aşırı kilolu biri ameliyattan kısmen fayda görür.Ameliyata alternatif çözümler var mı?
Doğum sonrası kilo verilmiş aşırı sarkmaya olmayan ve karın kası kuvvetli bireylerde vaser veya laser liposuction ile olumlu sonuçlar alan hastalar mevcuttur. Ameliyatın size ne kadar faydalı olacağı tam olarak öngürülemez ama iz olmadan, hızlı bir toparlanma ile form verme şansınız vardır.

Eş zamanlı ameliyatlar neler olabilir?
Meme ameliyatları ve abdominoplasti veya liposuction, yağ enjeksiyonu ile abdominoplasti kombinasyonu makuldür. Bunların dışındaki kombinasyonlar ameliyat sonrası süreci hasta konforunu azaltacak işlemlerdir.

Ameliyatın riski nelerdir?
Cerrahi teknik ve teknoloji sayesinde ameliyat oldukça güvenlidir. Hastanın ek özellikleri ameliyatı komplike hale getirir. Sigara tiryakisi iseniz ameliyat öncesi en az bir ay kesinlikle bırakmanız ve sonrası bir ay içmemeniz önerilir. Şeker hastası iseniz şeker regüle olmadan kesinlikle ameliyat olmamanız önerilir. İz kalitesi açısından ameliyatı Eylül – Mayıs dönemlerinde olmanız önerilir.

Etkinlik ve sonuçlar nasıldır?
Plastik cerrahinin en yüz güldürücü ve doğru uygulandığında tatminkarlık oranı en yüksek ameliyatlardandır. Tecrübelerim hastaların ilk ‘’Çok zahmetli bilsem yaptırmazdım’’ 6. Ayda ‘’Keşke daha önceden yaptırsaydım boşuna beklemişim.’’ sözleriyledir.